Mis Leyes

Ficha de esta disposición

Título :
EDICTE pel qual es fan públiques les candidatures proclamades per la Junta Electoral Provincial de Barcelona per a les eleccions al Parlament de Catalunya
Nº de Disposición :
0
Boletín Oficial :
DOGC 4735
Fecha Disposición :
06/10/2006
Fecha Publicación :
06/10/2006
Órgano Emisor :
ADMINISTRACIÓ DE JUSTICIA
EDICTE

pel qual es fan públiques les candidatures proclamades per la Junta Electoral Provincial de Barcelona per a les eleccions al Parlament de Catalunya.

D'acord amb el que estableix l'article 47.5 de la Llei orgànica 5/1985, de 19 de juny, del règim electoral general, es fan públiques les candidatures proclamades per aquesta Junta,

Candidatura núm. 1

Formació política: Convergència i Unió

sigles: (CiU)

 1. Artur Mas i Gavarró

 2. Núria De Gispert i Català

 3. Felip Puig i Godes

 4. Meritxell Borràs i Solé

 5. Ramon Espadaler i Parcerisas

 6. Lluís Corominas i Diaz

 7. Antoni Castellà i Clavé

 8. Irene Rigau i Oliver

 9. Antoni Fernàndez i Teixidó

10. Maria Pilar Pifarré i Matas

11. Ramon Camp i Batalla

12. Marta Llorens i Garcia

13. Oriol Pujol i Ferrusola

14. Francesc Homs i Molist

15. Ma. Glòria Renom i Vallbona

16. Josep Rull i Andreu

17. Joana Ortega i Alemany

18. Josep Lluís Cleries i Gonzàlez

19. Anna Figueras i Ibañez

20. Joan Recasens i Guinot

21. Jordi Turull i Negre

22. Assumpció Laïlla i Jou

23. Joan Raventós i Pujadó

24. Ma. Rosa Fortuny i Torroella

25. Esteve Orriols i Sendra

26. Joan Morell i Comas

27. Benet Maimí i Pou

28. Montserrat Ribera i Puig

29. Jordi Cuminal i Roquet

30. Lourdes Ventolà i Mallart

31. Carles Rius i Morera

32. Carmen Tort-Martorell i Llabrés

33. Jaume Angerri i Auberni

34. Ma. Carme Alòs i Pintó

35. Lluís Bou i Dalmau

36. Josep Sicart i Enguix

37. Ana Isabel Clar i López

38. Josep Ma. Llop i Rigol

39. Àngels Ponsa i Roca

40. Ferràn Falcó i Isern

41. Maria Senserrich i Guitart

42. Dolors Gordi i Julià

43. Miquel Àngel Vallès i Blistin

44. Sílvia Requena i Martínez

45. Jordi Torrents i Romero

46. Ignasi Planas i Rivas

47. Àngels Guitart i Guixer

48. Jordi Moreso i Rodolfo

49. Carles Moliner i Bernabé

50. Jordi Font i Rodriguez

51. Yvonne Griley i Martinez

52. Jamil Ajram Maksoud

53. M. Mercè Font i Vilaplana

54. Olga Olivé i Dubois

55. Maria José Atienza i Guerrero

56. Francesc Molina i Nuñez

57. Xavier Boquete i Saiz

58. Montserrat de Torres i Ribas

59. Francesc Balagueró i Andreu

60. Anna Melich i Juste

61. Josepa Ventura i Tarrason

62. Ma. Victòria Aguilar Mayor

63. Marta Segura i Labarta

64. Llorenç Maristany i Badell

65. Ferran Jimenez i Muñoz

66. Susanna Romero i Soriano

67. Ma. Josep Tuyà i Manzanera

68. Susanna Porcar i Portela

69. Francesc Xavier Martorell i Rosell

70. Ferran Fernández i Pintó

71. Miquel Parramon i Blasco

72. Jaume Molero i Savall

73. Ma. Assumpció Roset i Elias

74. Aurora Gonzàlez i Jardí

75. Joan-Miquel Pujols i Parcerissa

76. Fèlix Farré i Verdaguer

77. María José Urzàiz i Ezcurdia

78. Antoni Urrea i Vaqué

79. Josep Ma. Labarta i Castillo

80. Ma. Assumpta Marquès i Graells

81. Ramon Margalef i Batista

82. Pere Ribera i Guals

83. Ramon Serinyà i Blasco

84. M. Mercè Conesa i Pagès

85. Xavier Trias i Vidal De Llobatera

Suplents:

 1. Vanessa Solé i Garcia

 2. David Ciudad i Valls

 3. David Font i Simon

Candidatura núm. 2

Formació política: Partit dels Socialistes de Catalunya (PSC-PSOE) -Ciutadans pel canvi.

sigles: (PSC-CpC).

 1. José Montilla Aguilera

 2. Antoni Castells Oliveres

 3. Manuela de Madre Ortega

 4. Montserrat Tura i Camafreita

 5. Miquel Iceta i Llorens

 6. Ernest Maragall Mira

 7. Carme Figueras Siñol

 8. Ferran Mascarell i Canalda

 9. Jordi Valls i Riera

10. Lídia Santos i Arnau

11. Joan Ferran Serafini

12. Caterina Mieras Barceló

13. Jordi William Carnes i Ayats

14. Higini Clotas Cierco

15. Consol Prados Martínez

16. Josep Maria Balcells Gené

17. Rocío Martínez-Sampere Rodrigo

18. Daniel Font Cardona

19. Josep Maria Rañé Blasco

20. Montserrat Capdevila Tatché

21. David Pérez Ibáñez

22. Antoni Comín i Oliveres

23. Judit Carreras Tort

24. Roberto E. Labandera Ganachipi

25. Palmira Arcarons i Oferil (Mila)

26. Mohamed Chaib Akhdim

27. Jordi Terrades i Santacreu

28. Flora Vilalta Sospedra

29. Rosa Maria Ferrer Valls

30. Mª. Teresa Estruch Mestres

31. Josep Casajuana Pladellorens

32. Dídac Pestaña Rodríguez

33. Esperança Aguilà Ducet

34. Bernardo Fernández Martínez

35. Francesc Bustos Garrido

36. Carmen Bastida Marco

37. Raúl Moreno Montaña

38. David Aaron López Martí

39. Santiago Fontbona Arbós

40. Gema Mumbrú Moliné

41. Francisca Soriano Raigón (Paquita)

42. Óscar Julio García Cubiña

43. Begoña Iñurria Martínez

44. Salustià Monteagudo i Hidalgo

45. Felisa Lora Jiménez (Feli)

46. Isabel Marcuello Garcia

47. Ruben Cabañas López

48. Rosa Maria Puig-Serra Santacana

49. Roger Pallarols Taylor

50. Jaume Bosch i Pugès

51. Elisabeth Pérez Ribas

52. Alejandro Colldeforns Bergnes de las Casas

53. Mª. José Bautista Moya

54. Eva Ferrer Galceran

55. Maria Salmerón Chacón

56. Ana Mª. Prados Fernández

57. Christian Munuera Ferrandiz

58. Jordi Riba Colom

59. Sandra del Pozo Sánchez

60. José Manuel Bueno Martínez

61. Maria Soler Sala

62. José A. Montoya Luque

63. Fouad Ahmad Assadi

64. Raquel López Hurtado

65. Rosa Maria Martín Arjona

66. Álvaro Javier Luna Herrera

67. Aintzane Conesa i Palacios

68. Francisco Romero Gamarra

69. Arantxa Martínez Redondo

70. Josep Paré Aregall

71. Carmen Lucas Giralt

72. Josefina Martínez Martínez

73. Francisco Guisado Santano

74. Nuria Valero González

75. Abel García Marín

76. Susana Villa Puig

77. Rafael Martín Ribàs

78. José Massó Gel

79. Maria Ramoneda Roma

80. Manuel Espinosa Palomino

81. Maria Carme Sánchez Martín

82. Concepció Rodríguez Cara (Conxita)

83. Juan José López Burniol

84. Helena Guardans Cambó

85. Jordi Hereu i Boher

Suplents

 1. Joaquim Blanch Conejos

 2. Joan Cals Torres

 3. Marta Farrés Falgueres

 4. Olga María Gómez Fernández

 5. Ángel Marcos Martín

Candidatura núm. 3

Formació política: Esquerra Republicana de Catalunya

sigles: (ERC)

 1. Josep-Lluís Carod-Rovira

 2. Joan Puigcercós i Boixassa

 3. Anna Simó i Castelló

 4. Josep Huguet i Biosca

 5. Marina Llansana i Rosich

 6. Joan Ridao i Martín

 7. Xavier Vendrell i Segura

 8. Maria Teresa Aragonès i Perales

 9. Oriol Amorós i March

10. Maria Pilar Dellunde i Clavé

11. Uriel Bertran i Arrué

12. Pere Aragonès i Garcia

13. Josep Maria Freixenet i Mayans

14. Laura Vilagrà i Pons

15. Patrícia Gomà i Pons

16. Miquel Carrillo i Giralt

17. Bernat Valls i Fuster

18. Maria Carme Boixader i Montanyà

19. Jordi Cots i Domínguez

20. Marta Vilaret i Garcia

21. Antoni Soy i Casals

22. Francesc Sànchez i Loro

23. Vanessa Casado i Pérez

24. Ramon Arribas i Quintana

25. Meritxell Valladares i Vidiella

26. Marc Marsal i Ferret

27. Ramon Fontdevila i Subirana

28. Anna Teixidó i Audet

29. Eugeni Villalbí i Godes

30. Bàrbara Lligadas i Muñoz

31. Magí Rovira i Font

32. Anna Salvador i Alonso

33. Àngel Soteras i Largo

34. Gràcia Ferrer i Codinachs

35. Ignasi Fortuny i Ribas

36. Núria Arnau i Àrias

37. Joaquim Sangrà i Morer

38. Josep Oriol Fernàndez i Saltor

39. Anna Francesca Corts i Alier

40. Jordi Coronas i Martorell

41. Oriol Rovira i Vera

42. Aina Surià i Llopart

43. Xavier Fenosa i Vilarroya

44. Antònia Serra i Baucells

45. Eduard Pomar i Pérez

46. Elisenda Albertí i Casas

47. Josep Canals i Molina

48. Mònica Palacín i París

49. Albert Chimenos i Minguella

50. Gemma Ayza i Ferré

51. Carles Griñó i Mo

52. Margarida Bisart i Riasol

53. Francesc Manel Camacho i Liesa

54. Gemma Boix i López

55. Josep Anton Roquerols i Teruel

56. Francesc Rossell i Pujós

57. Alba Castellví i Miquel

58. Pere Campmany i Robert

59. Jordi Suñé i Abelló

60. Marta Catasús i Planell

61. Bernat Requena i Martínez

62. Glòria Matas i Montmany

63. Joan Andreu Rodríguez i Serra

64. Concepció Corominas i Castellana

65. Pere Prat i Boix

66. Eva Martínez i Roig

67. Agustí Vilar i Martínez

68. Emília Soler i Gimeno

69. Gerard Piñero i Viñas

70. Marcel Batalla i Olivé

71. Montserrat Molas i Xarles

72. Albert Sala i Martínez

73. Carme Forcadell i Lluís

74. Miquel Àngel Alfaro i Santos

75. Albert Castellanos i Maduell

76. Mireia Monfort i Soria

77. Ricard Fernàndez i Ribas

78. Roger Raventós i Carmona

79. Maria De Gàdor Ayra i Pagan

80. Xavier Navarro i Mercadé

81. Anna Ten i Gotés

82. Jordi Pera i Pi

83. Carme Gil i Pardo

84. Marcel·lí Reyes i Vidal

85. Jordi Carbonell i De Ballester

Suplents

 1. Elisabet Oliveras i Jorba

 2. Jaume Mas i Coll

 3. Xavier Vinyals i Capdepon

Candidatura núm. 4

Formació política: Iniciativa per Catalunya Verds - Esquerra Unida i Alternativa

sigles: (ICV-EUiA)

 1. Joan Saura Laporta

 2. Maria Dolors Camats Luis

 3. Jordi Miralles Conte

 4. Jaume Bosch Mestres

 5. Maria Dolors Clavell Nadal (Independent)

 6. Laia Ortiz Castellví

 7. Salvador Milà Solsona

 8. Mercè Civit Illa

 9. Laura Massana Mas

10. Jordi Fàbrega Colomer (EPM)

11. Mercè Claramunt Bielsa

12. Simón Rosado Sánchez

13. David Rodríguez Albert

14. Santiago Oscar Cayuela Tomás

15. Carme Martínez Ruzafa

16. Josep Torrecillas Moreno

17. Dolores Gómez Fernández

18. Rut Garrido Garcia

19. Maria Immaculada Clarà Vila

20. Miquel lluís Muntané Sicart

21. Xavier Badia Cardús

22. Lluís Esteve Garnés

23. José Antonio Montero Domínguez

24. Gibet Llobregat Cortès

25. Ernesto Diógenes Carrión Sablich

26. Carles Brotons Juncà

27. Yolanda Sánchez Alcaraz

28. Jordi Matas Vilà

29. Bernat Villarroya Garcia

30. Josep Altayó Morral

31. Patrícia Jiménez Herencia

32. José Antonio Hernández Vinagre

33. Francesc Orozco Ruíz

34. Eduard Urtasun Domènech

35. Noemí Ayguasenosa Soro

36. Elena Ribé Barberan

37. Carles Fernàndez Gómez

38. Lorena Vicioso Adrià

39. Raquel de Haro González

40. Jordi Comas Catarineu

41. María Lobato Pardo

42. Mercè Olivares Soler

43. María Sol Martínez Torres

44. Lila Maria Lorenzo Soto- Aguilar (Independent)

45. Armand Vilaplana Masnou

46. Xènia Porcel Sánchez

47. Xavier Tornafoch Yuste

48. Isabel Ribas Seix

49. Ester Colldeforns Torras

50. Gabriel Serrano Sánchez

51. Maria Rosa Viñolas Garcia

52. Maria Elena Dinarès Sellarès

53. Àngel Pla Reche

54. Carme Rimbau Cabrera

55. Ignasi Corral Garcia

56. Mònica Palet Montero

57. Elena Embuena Garcia

58. Francisco Javier Sánchez Ales

59. Miguel Ángel Díaz González

60. Noemí Fernández Fernández

61. Francina de Paula Gabarró Castelltort

62. Salvador Redon Cuenca

63. Ignacio Javier Escudero Vázquez

64. Maria Mercè Campabadal Calbó

65. Maria Carme Romero López

66. Josep Ribas Vinyals

67. Judit Cunill Serralvo

68. Núria Sánchez Masip

69. Enric de Vilalta Pach

70. Margarida Colomer Rovira

71. Maria Freixanet Mateo

72. Patricia Eugenia Astorga Pérez

73. Idoia Baixench Rodríguez

74. Petronila Garcia Muñoz

75. Gregorio Camacho Alcalde

76. Joana Bech Martínez

77. Llorenç Artigas Planas (EPM)

78. Ivan Arcas Blanch

79. Isabel Garcia Ripoll

80. Antoni Morral Berenguer

81. Lluis Tejedor Ballesteros

82. Maria Olivares Usac

83. Enric Pubill Arnó (Independent)

84. Jamal Lababidi Ayoubi (Independent)

85. Carlos Jiménez Villarejo (Independent)

Suplents

 1. Jordi Fornés Garcia

 2. Maria Coral Vázquez Hontoria

 3. Gregorio Belmonte Ferrer

 4. Maria Teresa Sabé Griful

 5. Lídia Muñoz Cáceres

 6. Aïda Llauradó Álvarez

 7. Iván Nieto Martínez

Candidatura núm. 5

Partit Popular

sigles: (PP)

 1. Josep Piqué i Camps

 2. Montserrat Nebrera González (Independent)

 3. Francesc Vendrell i Bayona

 4. Mª Dolors Montserrat i Culleré

 5. Belén Pajares Ribas

 6. Daniel Sirera i Bellés

 7. Carina Mejías Sánchez

 8. Santiago Rodríguez Serra

 9. Mª Ángeles Olano García

10. Rafael López Rueda

11. Josep Llobet Navarro

12. Eva García Rodríguez

13. Pere Calbó i Roca

14. Nuria Masana Navarro

15. Norberto Peláez Rodríguez

16. Gloria Martín Vivas

17. Susanna Calvo Casadesús

18. Victor Manuel Meroño Vela (Independent)

19. Xavier Javaloyes i Vilalta

20. Gabriel Turmo Sáinz

21. Luis Elías Ortega Lázaro

22. Antonio González Múñiz

23. Miquel Vilalta i Soldevila

24. Sergio Joaquín García Pérez

25. Mª Dolors Comellas Miró

26. José Antonio Calleja Clavero

27. Mónica Parés Centeno

28. Josep Ramón Sogas

29. Carlos Parry Lafont

30. Marcos Sánchez i Siles

31. Manuel Conde García

32. Antonia Escrivá Castellanos

33. Juana Navarrete Jiménez

34. José Manuel López González

35. Juan Arias Martínez

36. Josep Tutusaus Besante

37. Davinia Ruíz Medina

38. Aurelia Narbón Aragall

39. Marta González Torrecilla

40. Chun Yin Yu Kuo

41. María Teresa Pérez Solera

42. Carlos Galdeano Soler

43. Clara Santamaría Moreau

44. Isabel Ruíz Bautista

45. Mª Concepción Pardell Rey

46. Pere Calviño Carmona

47. Mª Carmen Sáez Belver

48. Salvador Aragall Baides

49. José Lira González

50. Mª del Carmen Santana González

51. Berta Rodríguez Callao

52. David Solé Gimeno

53. María Dolors Morera Solà

54. Marta López Paytubí

55. Francisco Avilés Salazar

56. Eduardo Bolaños Rodríguez

57. Patrick Cruz Molero

58. Ramón Molist Godo

59. Juan Agramunt Seuba

60. Josep-Manel Serrano Campaña

61. Adam Jesús Alonso Bennett

62. Mª Luisa Ibáñez Boira

63. Nuria Quesada Rodón

64. Javier Barreña Flores

65. Germán Yáñez Márquez

66. Patricia Martínez Ruíz

67. José Manuel Terrero Rodríguez

68. Antonio Hernández González

69. Emilio Marzo Novella

70. Ramón Artigas Ferrer

71. Esther Cabello Virto

72. María Cristina Tarrés Martínez

73. José Luis Serrano Núñez

74. Mª Carmen Divisón Cordonet

75. Ana María Casas Radigales

76. Mercedes Santiago Díe

77. Mª Concepción Ayarza Tovar

78. Sixto José Cadenas Anibarro

79. Esther Morán Salazar

80. Ramón Riera Macià

81. Jordi Alsina Felip

82. Alberto Villagrasa Gil

83. Víctor Ros Casas

84. Mª Dolors Nadal i Aymerich

85. Alberto Fernández Díaz

Suplents

 1. Juan Carlos Vázquez-Dodero de Bonifaz

 2. Pere Chumillas Zurilla

 3. Jordi Cornet i Serra

Candidatura núm. 6

Formació política: Partit Antitaurí Contra el Maltractament Animal sigles: (PACMA)

 1. Manel Macià Gallemí

 2. Montserrat Carmen Del Olmo Barroso

 3. Nieves Camarero Perez

 4. Anna Mula Arribas

 5. Angela Aragay Mula

 6. Montserrat Boltà Julia

 7. Maria Eugenia Bravo Guil

 8. Núria Campdepadrós Simon

 9. Juan Carlos Fernandez Rodríguez

10. Joan Grimal Molins

11. Emma Izaola Domínguez

12. Eulàlia Llobet Sales

13. Santiago Mas Plaza

14. Gerardo Luis Omenac Iglesias

15. Alícia Pradas Alcaraz

16. Marta Salvador Navarro

17. Marta Serrano Santafé

18. Resurrecció Agüera Angulo

19. Montserrat Alcaraz Pitarque

20. Ivana Almenara Plaza

21. Joaquima Andreu Puntonet

22. José Oriol Avila Montesó

23. Carolina Ballarin Geertman

24. José María Barbany Carbonell

25. María del Carmen Bayle Garcia

26. Jennifer Berengueras Rollin

27. Mercè Bernades Bernabe

28. Sabine Bisbe Ranner

29. Jaume Calaf Zayas

30. Reyes Cavero Vazquez

31. Aurora Calvo Torrent

32. Guillermo Campos Gonzalez

33. Rosa Canal Vilaseca

34. Angels Capafons Pla

35. Ana María Casals Saban

36. Elisabet Casas Pladellorens

37. José María Castillo Macua

38. Yasmina Cayuela Hoffer

39. Maria Claustre Clavell Pellicer

40. Pere Cordoba Alvarez

41. Carla Cornella Mirambell

42. Gerard Cornella Mirambell

43. Clara Cortés Piñero

44. Mercè Danes Bernades

45. Montserrat De Pomés Turull

46. Maria Engracia Deu Pubill

47. Josep Echeverria Gimenez

48. Arantzazu Echeverria Matamala

49. Amèlia Foraster Serra

50. Eva Sandra Fornieles Nieto

51. Pilar Francesch i Ventallo

52. Juana Fuste Cervera

53. Maria Teresa Gainza Iturria

54. Antonio Garcia Martinez

55. Juan Luis González Álvarez

56. Salvador Gonzalez Bosquet

57. Isabel Gutierrez Vazquez

58. Iván Hernandez Gonzalez

59. Eric Huiskamp Pajerols

60. Saskia Huiskamp Pajerols

61. María Carmen Leseduarte Milán

62. Montserrat Lloverol Cubells

63. María Ascensión Lobera Balaguer

64. Carlos López Pérez

65. Adam Macià Parris

66. María del Mar Macià Parris

67. Consuelo Marzo Ruiz

68. Neus Masco Llobregat

69. Marc Masco Pallarés

70. Elena Matamala Ibran

71. Javier Millán Marfil

72. Esther Monge Aylagas

73. Joan Montserrat Sivill

74. Carolina Moreno Romero

75. Ana Morera Juventeny

76. María Teresa Muñoz Garcia

77. Eva Olivé Aznar

78. Natàlia Olivé Aznar

79. Gerard Pagès Sanahuja

80. Mª Isabel Palma Ruiz

81. Montserrat Pech Llorens

82. Olga Pedrosa Fidalgo

83. Mª Cristina Perez Capdet

84. Maria Lluïsa Perez Olmos

85. Josefa Perez Santos

Suplents:

 1. Rosario Perez Santos

 2. Pere Prats Fernandez

 3. Huguette Quesnes Debeauvois

 4. Teresa Reñé Labara

 5. Gema Roca Gonzalez

 6. Silvina Roca González

 7. Eva Rodríguez Renom

 8. María dels Dolors Serrano Ortega

 9. Laia Serra Campillo

10. Montserrat Simon Durich

Candidatura núm. 7

Formació política: Escons insubmisos- Alternativa dels demòcrates descontents.

sigles: (Ei)

 1. Carles Lladó i Badia

 2. Sebastià Llorach Cambrubí

 3. Tomàs Gelabert Valentines

 4. Antoni Puñet Tutusaus

 5. Mercè Gri Espinagosa

 6. Enric Basas Teixidó (Ind)

 7. Jaume Ventura Rovira (Ind)

 8. Miquel Adam Rubiralta (Ind)

 9. Elsa de Alfonso Prieto-Puga (Ind)

10. Ignacio Borja Antela Bernárdez (Ind)

11. Víctor Asensio Puget

12. Marta Audí Lapiedra (Ind)

13. Pablo Ballbé Jover (Ind)

14. Georgina Barceló Badia (Ind)

15. Helena Barril Graells (Ind)

16. Iu Bertrand Peral (Ind)

17. Marc Bertrand Peral (Ind)

18. Isabel Blanch Gallart (Ind)

19. Mireia Bosch Mateu (Ind)

20. Maria Nuria Breu Benach (Ind)

21. Montserrat Camprubí Boix (Ind)

22. Maria Canela Masoliver (Ind)

23. Joan Enric Castellví Santamaria (Ind)

24. Joaquim Cevallos Morales (Ind)

25. Joan Climent Martínez (Ind)

26. Laura Coco Roca (Ind)

27. Mercedes Conde Pons (Ind)

28. Anabel Cristobal Amorós (Ind)

29. David Cubel Recasens (Ind)

30. Raquel Díez Ventura (Ind)

31. Gonzalo Domínguez Velaz (Ind)

32. Pere Duran Nadal (Ind)

33. Marcus Espejo Marty (Ind)

34. Anna Farré Martí (Ind)

35. José Antonio García Balllester (Ind)

36. Ana García Merino (Ind)

37. Miquel M. Gibert Pujol (Ind)

38. Marcos González Domínguez (Ind)

39. Maria Neus Gutiérrez Rabasa

40. Míriam Hernández Barrera (Ind)

41. Leonardo Hernández Pelayo (Ind)

42. Mar Hugas Canela (Ind)

43. Carles Ibáñez Rigau (Ind)

44. Maria Carme Inglés Martín (Ind)

45. Victor Jiménez Guri (Ind)

46. Alrun Ramona Jimeno Urban (Ind)

47. Albert Jornet Somoza (Ind)

48. Maite Lapiedra Suarez (Ind)

49. Albert Llorach Camprubí

50. Fernando López Susino (Ind)

51. Luz Manzano Baldonedo (Ind)

52. Mariona Mas Rispa (Ind)

53. Alfonso Rufino Matesanz Iglesias (Ind)

54. Joana Mesegué Gri (Ind)

55. Josep Mesegué Perera (Ind)

56. Adriana Miró Pi (Ind)

57. Krishna Molina Buelga (Ind)

58. Carlos Morillo Carbonell (Ind)

59. Bernat Muntés Zabala (Ind)

60. Oscar Pàmies Domínguez (Ind)

61. Margarida Panadés Abram (Ind)

62. Andrés Poole Bozzi (Ind)

63. Marc Prat Trias (Ind)

64. Carlos Pujol Lagarriga (Ind)

65. alexandre Ragás Brunet (Ind)

66. Berta Reixac Santamans (Ind)

67. Guillem Rey Gasset (Ind)

68. Jordi Rey Gol (Ind)

69. Albert Roca Giménez (Ind)

70. Carles Rovira Sancho (Ind)

71. Roger Salmerón Aneas (Ind)

72. Montserrat Sánchez Díaz (Ind)

73. Verònica Sánchez Orpella (Ind)

74. Iban Sarabia Casellas (Ind)

75. Gerard Sardà Ferrer (Ind)

76. Marc Saumell Santaeugènia (Ind)

77. Núria Serra Bosch (Ind)

78. Neus Solà Cassi (Ind)

79. Anna Soler Farran (Ind)

80. Xavi Teis Batlle (Ind)

81. Montse Trò Andreu (Ind)

82. Amadeu Vilà Indurain (Ind)

83. Jaime Ribera Sierra (Ind)

84. Concepció Trepat Sacanell (Ind)

85. Miquel Saumell Lladó (Ind)

Suplents:

 1. Christiane Niesmann (Ind)

 2. Sara Biosca Badia (Ind)

 3. Guillem Pujol-Soliano Fantoba (Ind)

 4. Miguel Domínguez Carrió (Ind)

 5. Marta Soler Farran (Ind)

 6. Xavier Fossas-Llohis Rusiñol (Ind)

 7. Veronique Hillion

Candidatura núm. 8

Partit Comunista del Poble de Catalunya

Sigles: (P.C.P.C.)

 1. Quim Boix i Lluch

 2. Juan Jose Serrano Ruiz

 3. Juan Muñiz Acedo

 4. Gloria Marrugat Doménech

 5. Miguel Guerrero Sánchez

 6. Abert Camarasa Escubedo

 7. Esteban Cerdán Francés (Independent)

 8. Maria Carreño Orts

 9. Fernando González Santiago (Independent)

10. Rafael Parra Chica

11. Maximo Luna Luna

12. Maria Dolores Giménez Zamora

13. Roberto Jonas Romero Negrin

14. Buenaventura Ramos Belles

15. Ferràn Nieto Gasull

16. Juan Camarasa Martin

17. Gloria Fontcuberta González

18. Manuel Mora Porras

19. Carlos Miguel Masip Monroig

20. Francisco Soler Rafols

21. Gerardo Arca López

22. Juan Vegas Vegas

23. Rafael García Delgado

24. Manuela Molares Del Castillo

25. Nicasio Castro Ramiro

26. Judit Cordero Forgas

27. Antonio González Baeza (Independent)

28. Ana Guardiola Martínez

29. José Gómez Ruano

30. José Vilchez Ramírez

31. Francisco Cuadra Cuadrado

32. Ana Maria Serrano Ruíz

33. Luis Bartolomé Aguado

34. Daniel Faus Avella

35. Enrique Álvarez Lecue

36. Pedro Millán Pérez (Independent)

37. Carmen Gomez Martínez

38. Tomas Pla Fernández (Independent)

39. Mónica Corredera Martínez (Independent)

40. Antonio Arellano Salcedo

41. Antonio Calvo Ortega (Independent)

42. Pedro Agustín Gómez González (Independent)

43. Maria Teresa Encinas Closa (Independent)

44. Manuel Teres Dueso

45. Alfonso Lumbrera Isla

46. Miguel Yeste García

47. Salvador Deltell Soria

48. Trinidad Garrido Galera

49. Ambrosio Duque Carretero

50. Alejandro Faus Avella (Independent)

51. Laura Ramos Aranda (Independent)

52. Daniel Guerrero Moreno

53. Cancio Díaz Lozano

54. Sonia Luna Muñoz (Independent)

55. Francisco Baena García

56. Rafael Jiménez Aguilera

57. Pablo Fernández Jurio (Independent)

58. Maria Lourdes Cortina Blanca

59. Francisco Fernández Postigo (Independent)

60. Regino Sánchez Hernández

61. Jorge Mestres Canals (Independent)

62. Elva López Fernández (Independent)

63. Antonia Lozano Hernández

64. Cristóbal Buenestado Lara

65. José Pedro Rodríguez Sobrado

66. Josefa Peña Povedano

67. Alberto Duque Jorge

68. Antonia Jorge Lacarta

69. Feliu Díaz Frean

70. Nuria Closa Seranova

71. Manuel Fuentes Valiente

72. Beatriz Duque Jorge

73. Margarita Hernando García

74. Laura Palomeque Soriano (Independent)

75. Francisco Rosa Antolinos (Independent)

76. Isabel Maria Colao Pascual (Independent)

77. Maria Antonia Ruiz Nula

78. Sergio Lahuerta Sabanza (Independent)

79. Pablo Martínez Lara

80. Daniel Raya Manzano

81. María Esther Díaz Cruz (Independent)

82. Ángeles Moreno López

83. German Duque Jorge

84. Joaquina Lluch Angelet (Independent)

85. Emiliano D'Amore Lloret

Suplents:

 1. María Nieves Fernández González

 2. Juan Rivero Baró

 3. Remedios Aranda López

 4. José María García Bogajo (Independent)

 5. Rafael Princep Barberà

 6. Oscar Solé Puértolas

Candidatura núm. 9

Formació política:Ciutadans-Partido de la Ciudadania.

Sigles: (C's)

 1. Albert Rivera Díaz

 2. José Domingo Domingo

 3. Antonio Robles Almeida

 4. Carmen de Rivera Pla

 5. Celia Olmo Torralba

 6. Almudena Semur Correa

 7. Inés Villanueva Calleja

 8. Miguel del Amo Bonilla

 9. Miguel Salmerón Rodríguez

10. Carmen de Tienda García

11. Susana Mayans Ramos

12. Antonio Maroño Polo

13. José Manuel Villegas Pérez

14. Sílvia Lovosevic Gacesa

15. Juan Antonio Cordero Fuertes

16. Luis Bouza-Brey Villar

17. Antonio Roig Ribé

18. Rosa Madrid Fernández

19. David Labrador Gabriel

20. Sílvia Fernández Tamayo

21. Eloísa López Guerrero

22. Carmen Leal Adan

23. José Ma. Fabregat Garcia

24. Pedro Velarde Farro

25. Antonio Ordóñez Rivero

26. Gema Sanz Botey

27. Rafael Ávila Gámez

28. Alba Rodríguez Cerezales

29. Carmen Martínez Serrano

30. Sandalio del Rio Ruipérez

31. José Antonio Cubero Muñoz

32. José Navarro Amérigo

33. José Antonio Mengíbar Aguilera

34. Margarita Manzano López

35. Manuel Jiménez Cobos

36. Joan Garcia González

37. Nuria Mestres Gimenez

38. Dionisio Tejero Habas

39. Samir Kanaan Izquierdo

40. Carlos Cuadrado Arroyo

41.José Manuel García Bravo

42. María Cruz Hernández Palacin

43. Ana Isabel Rivera Ballarin

44. Oscar Garcia González

45. Ester Alvarez Rodríguez

46. Mª Enriqueta Rodriguez Valero

47. Mariano Arnal Arnal

48. Jose Maria Mangas Panero

49. Rafael González Gurillo

50. Alicia Margallo González

51. María Pilar Barriendos Clavero

52. Javier Ávalos Santilari

53. Lourdes Corral Gutiérrez

54. Javier Goitia Nesdale

55. Javier Toledano Ventosa

56. Evelyn Cadenas Padilla

57. Mónica Díaz Castell

58. Francisco López Cuevas

59. Maria José Gil Adan

60. Ramiro Alvarez Ramo

61. Roberto Bermejo Cuadra

62. Isabel Rodríguez Lozano

63. Ricardo Trillo Anson

64. Ester Angel Olmeda

65. Begoña De Miquel Balmes

66. María José Regalón Sicilia

67. Ana Maria López Villar

68. Manuel Antonio Aguilella Salgado

69. Teresa Molà Villa

70. Jesús Ángel Del Pozo Ortiz

71. Jose Maria Espejo-Saavedra Conesa

72. Carlos Silva Campañón

73. Germán Sanchez Martinez

74. Jaime Medina Tari

75. Enrique Gil Ortiz

76. Irene García Carbonell

77. Angel Sánchez Ponce

78. Eusebio Martinez Valero

79. Virginia Gil Torrijos

80. Emelina Martínez Pérez

81. Vicente Serrano Lobato

82. Jose March Fierro

83. Ricard Tasies Beleta

84. Maria Teresa Gimenez Barbat

85. Francesc de Carreras Serra

Suplents:

 1. José Antonio Garcia Martinez

 2. Jose Ramon Aparicio Moreno

 3. Javier Batallé y Sáiz

Candidatura núm. 10

Partit Obrer Socialista Internacionalista

Sigles: (POSI)

 1. Josep Calzada Dolade

 2. Xavier Perez i Hernandez

 3. Miguel Fanlo Moreno

 4. José Antonio Pozo González

 5. Mateu Siles Parrilla

 6. Lidia Just Galpe

 7. Javier Lopez Martinez

 8. Angel Campabadal Sole

 9. Baghdad Tahiri Mokhtari

10. Manuel Sepulveda Ferrer

11. Montserrat Monell Riba

12. Isidro Vila Viliaro

13. Enric Capseta Ribas

14. Patricia Fabeiro Gonzalez

15. Manuel Caballero Flores

16. José Manuel Ocaña Lopez

17. Maria Pilar Valiente Ballestero

18. Josep Maria Folch Ruiz

19. Joan Manuel Ruiz Fernandez

20. Rafael Aguilera Sanchez

21. Miguel Gonzalez Mendoza

22. Francisco Muñoz Navarro

23. Maria Teresa Homedes Sugrañes

24. Margarita Estelles Domenech

25. Andres Perez Subirana

26. Maria Trinidad Pelaez Garcia

27. Jose Buendia Amador

28. Francisco Fuentes Laure

29. Ana Maria Alvarez Muñiz

30. Oscar Santos Sanchez

31. Francisco Frances Culla

32. Salvador Montserrat Garrocho

33. David Vega Estepa

34. Noemi Remesal Blandino

35. Bernardino Cabero Moran

36. Olga Pardell Cazorla

37. Maria de los Angeles Munuera Maymir

38. Xavier Reig Dominguez

39. Pedro Garcia Jimenez

40. Ricardo Galante Casado

41. Fernando Juan Lopez Olmerilla

42. Josefa Delgado Sanchez

43. Esperanza Quesada del Aguila

44. Jose Semis Ruzafa

45. Jose Cabo Bayo

46. Maria Dolores Vega Vega

47. Juan Reig Guillem

48. Angel Conesa Lopez

49. Salvador Jose Vilanova Murias

50. Antonio Ramon Quesada Herrera

51. Manuel Chamorro Cantero

52. Cayetano Garcia Gonzalez

53. Jorge Cristobal Gea Lopez

54. Maria del Carmen Estepa Romero

55. Gabriel Colomer Ferreiro

56. Maria Soledad Bastidas Henares

57. Gabriel Perez Jimenez

58. Amparo Vilanova Murias

59. Juan Carlos Chamon Ibañez

60. Alejandro Climent Poblet

61. Jorge Ramirez Berenguer

62. Maria Antonia Peris Santos

63. Julio Granell Saenz de Buruaga

64. Francisca Lopez Martinez

65. Cristian Laguna Alonso

66. Jose Rodriguez Morcillo

67. Jose Fuentes Laure

68. Jose Vega Vega

69. Juan Jose Puente Cabrerizo

70. Rosario Cabello Gomez

71. Carlos Juan Rubio Navarro

72. Juan Vicho Ederra

73. Genoveva Erustes Perez

74. Lino Fernandez Ortiz

75. Alberto Mengual Alamo

76. Maria Isabel Pallarolas Madrona

77. Manuel Serrano Serrano

78. Maria Teresa Calavia Torne

79. Sarai Francisca Saura Sanchez

80. Angel Tubau Quintano

81. Martina Miranda Hernandez

82. Leonardo Dorado Campos

83. Francisco De Paula Ocaña Lopez

84. Angeles Lopez Mellado

85. Carme Gatius Catlla

Suplents:

 1. Francisca Alarcon Martinez

 2. Maria Dolores Vilchez Negrin

Candidatura núm. 11

Crmel/Partido Azul

Sigles: (PAZUL)

 1. Tomas Garcia Gonzalez

 2. Antoni Moyano Vilella

 3. Montserrat Bazaco Trias

 4. Salvador Carmona Alcaraz

 5. Joan Carles Masip Alvarez

 6. Enrique Cecilla Lloret

 7. Alfonso Collado Valdiviejo

 8. Jose Maria Choren Barrios

 9. Jose Garcia Navas

10. Maria Puchol Cuartiella

11. Roberto Torrecilla Padilla

12. Julio Luis Pardos Breton

13. Montserrat Fontdevila Peña

14. Aurélia Palomar Lacalle

15. Pedro Gonzalez Trejo

16. Antonia Perez Benitez

17. Josep Bernabe Viñes

18. Mª José Melgosa Moyano

19. Ana Bonilla Perez

20. Francesca García Gonzalez

21. Josefa Alonso Fernandez

22. Daniel Garcia Bazaco

23. Maria Gonzalez Luque

24. Trinidad Moreno Muñoz

25. Anna Piñol Roig

26. Antonio Mena Torres

27. José Mª Barragán Rodriguez

28. Marta Garcia Bazaco

29. Ana Trenado Lozano

30. Salvador Gonzalez Godinez

31. Maria Viso Merino

32. Agustín López Martinez

33. Maria Josefa Pajares Carmona

34. Concepcion Fañanas Morrano

35. Maria Luisa Fañanas Morrano

36. Margarita Badillo Conde

37. Mariano Garcia Navas

38. Montserrat Olivella Escartin

39. Manuel Casas Bertran

40. Salvador Carmona Moreno

41. Susana Carmona Moreno

42. Jose Luis Ogaya Gamaza

43. Eduardo Baldero Ferrandiz

44. Enrique Real Palomo

45. Antonio Sanchez Medel

46. Paula Fernandez Leon

47. Enrique Herranz Navarro

48. Elvira Serrano Arteaga

49. Orosia Buil Cebollero

50. Angel Allue Sanchez

51. Maria del Carmen Fernandez Leon

52. Jose Carrion Collado

53. Enriqueta Villar Pastor

54. Joan Martorell Garcia

55. Maria Francisca Sanchez Coria

56. Felix Corchero Calvo

57. Jose Perez Albarral

58. Candelaria Avila Ortega

59. Juana Rodenas Martinez

60. Pilar Uviedo Blasco

61. Guadalupe Romero Ferrer

62. Esther Herrero Calduch

63. Jordi Moyano Vilella

64. Jesus Garcia Blanch

65. Mª Dolores Vazquez Duran

66. Ester Vilella Bru

67. Isabel Roig Verdejo

68. Sara Rubi Palomero

69. Antonio Moyano Soldevila

70. Carlos Serrano Petit

71. Pedro Serra Mercade

72. Encarnacion Merida Trujillo

73. Clemente Ferro Mosquera

74. Luis Herrera Garcia

75. Isabel Adan Espinosa

76. José Pizarro Martin

77. Manuela Marchan Tauste

78. Carmen Aguilar Gonzalez

79. Jorge Piñol Pascual

80. Isabel Evangelista Bazaco

81. Maria Garcia Gonzalez

82. Jose Chillida Peruga

83. Maria Olivares Sanchez

84. Angela Puentes Ubeda

85. Isabel Moreno Muñoz

Suplents:

 1. Jorge Piñol Roig

 2. Angela Corominas Sala

 3. Vicente Mas Estelles

 4. Rafael Jiménez Pulido

 5. Jose Alguezar Castillo

 6. Guillermo Esteve Gonzalez

Candidatura núm. 12

Partit Familia i Vida

Sigles: (PFiV)

 1. Vicenç Vila Tomasa

 2. Josep Carreras García

 3. Gemma Bas Solà

 4. Ignasi Cabanas Castells

 5. María Antonieta Casanueva Llaguno

 6. Pau Sanfeliu Arboix

 7. Adolfa Maide Elena

 8. Galo Navarro Ballester

 9. Rafael Cervera Casanueva

10. Joaquim Jover Alsina

11. Cristina Serra Ballbè

12. Manuel Miguel Hernández Pujadas

13. Aitor Agell Merino

14. Mercedes Martorell Estrenjer

15. Joan Manuel Rossy Balén

16. María Ramírez García

17. Gemma Armengol Garcia

18. Ignasi Ruiz Gatell

19. Josep Torrella Corbera

20. Juan Ramón Serret Nadal

21. Mª Araceli Nafría Mitjans

22. Alfonso Sanahuja Carretero

23. Mª Teresa Ferrer Bel

24. Pedro Ignacio Cerdán Laguno

25. Diego Vallejo Lobo

26. Mª del Carmen Casals Cienfuegos-Jovellanos

27. Julio Gálvez Rubio

28. Nuria Cots Roumens

29. Monserrat Cot del Valle

30. Sergi Barnils Basomba

31. Carmen Solà Palet

32. Maurina Martín Martín

33. Pedro Agustin Velez Romero

34. Ignacio José Pascual Aguirre de Cárcer

35. Marc Picanyol Lloveras

36. Ignacio Grandes Fontanillas

37. María Begoña Sesé Alegre

38. Rosa Baqués i Vendranas

39. Mª Ester Alarcón Codinach

40. Sergio Onandía Gusi

41. Montserrat Puig Jeremías

42. Gema Silva Castignani

43. Pablo Benguría Calera

44. Lluís Puig Luna

45. Ignacio Mundet de Cáceres

46. Alejandro Freixas Estrada

47. Eva Torguet Sánchez

48. Jordi Vinyeta Manero

49. José María Blasi Puig

50. Mario Jimenez Martinez

51. Cristina Urbano Caldero

52. Domingo Miguel León Márquez

53. Francisco Cervera Casanueva

54. Sonia Agusti Cervantes

55. Alicia Soler Cartes

56. Joan Pere Peralta Peña

57. Antonia Ferreri Cañadell

58. Roser Garcia Sanchez

59. Antonio Blasi Puig

60. Mª Teresa Jimenez Fortes

61. Jaime Bernáldez Bravo

62. María Dolores Barrado Muxi

63. Marta Gibert Solà

64. Joana Fajas Figueras

65. Antoni Canet Solé

66. Anna Solà Palet

67. Angel Ballbé Sallent

68. Josep Muñoz Perez-Chirinos

69. Nuria Marin Pujadó

70. Monserrat Cervera Casanueva

71. Xavier Doménech Salarich

72. Patricia Díaz Santos

73. Igor Viza Serra

74. Inés Maria Ndjoli Malonga

75. Juan Ramon Serret Just

76. Mireìa Quera Turu

77. Anna Vila Tomasa

78. Fermín Alarcón Moreno

79. Fátima Begoña Casamitjana

80. Angeles Puig Sanahuja

81. Maria Luisa Novellas Mallofre

82. Montserrat Casmitjana Aguilera

83. Carolina Pujol Soler

84. Miguel Angel Pujol Vilá

85. Carolina Sarrias Viladomiu

Suplents:

 1. Santiago Raventós Domenech

 2. Sergi Cabanas Ballbè

 3. Alexandra Serra Parcerisa

Candidatura núm. 13

Els Verds-Ecologistes i Verds de Catalunya

Sigles: (EV-EVC)

 1. Josep Lluis Freijo i Lizan

 2. María Teresa Rubio i Silva

 3. Francesc Alfambra i Domínguez

 4. Santiago Navarrete i Ferrer

 5. David Cortes-Russell i Miquel

 6. Montserrat Grau i Lambea

 7. Emili Castell i Blanch

 8. José Luis Berdonces i Serra

 9. Alfonso Rodríguez i Flores

10. Enric Porcel i Caro

11. Ana Maria Dauder i Soler

12. Carmen Aliaga i Muñoz

13. Yolanda Arias i Oms

14. Martin Rosell i Petit

15. Cristina Cerdan i Molina

16. José Mármol i Alcaraz

17. Juan Sitjes i Blanes

18. Anastasio Llerena i Serrano

19. Josep Oriol Badell i Santaularia

20. Joan Palou i Diaz

21. Basilia Moreno i Gomez

22. Lluís Estatuet i Oliveras

23. Jose Manuel Barrio i Segura

24. Dolores Gallardo i Lozano

25. Montserrat Sarrado i Boix

26. Feliciano Pla i Xiberta

27. Carles Rubí i Barcons

28. Maria del Rosario Navarré i de la Torre

29. Benjamin Arjona i Roldan

30. Joaquin Rafael Garcia-Lavernia i Gil

31. Francesc Miret i Pérez

32. Maria Francisca Botello i Nieto

33. Sergi Cuéllar i Lynch

34. Rosa Maria Garcia i Toldra

35. Inmaculada Illa i Suñol

36. Manuel Lopez i Acosta

37. Josefa Perez i Campoy

38. Maria de la torre i Prieto

39. Jose González i Tomas

40. Miguel Colomer i Roig

41. Jose Maria Trilla i Gutierrez

42. Martin Garcia i Perez

43. Gemma Herrera i Pujol

44. Dolores Paz Madrid i Gallardo

45. Pilar Cartagena i Gonzalez

46. Francisco Javier Sicart i Ortí

47. Ricardo Navarré i Bon

48. Ana Maria Jimenez i Parrondo

49. Hortensia Romero i Hernández

50. Lourdes Rodríguez i Villegas

51. Josep Fernandez i Martinez

52. Elisabet Ortega i Ibañez

53. Meritxell Miret i González

54. Miquel Figuerola i Hereu

55. Josep Figuerola i Hereu

56. Carolina Segundo i Sanz

57. Meritxell Trabalon i Cerrato

58. Laura Navarro i Prieto

59. José Antonio Pastor i Morote

60. Juana Dolores Ibañez i Tores

61. Carmen Muñoz i Motos

62. Basilio Ortega i Mateo

63. Enric Ales i Godinez

64. Daniel Sanchez i Madrid

65. Amelia Gonzalez i Lopez

66. José Manuel Ferrer i Sanchez

67. Francisco Madrid i Martínez

68. Rosa Martin i Rodriguez

69. Ramiro Santos i Miguel

70. Teresa Maria Ferran i Baltá

71. Emilio Carrillo i Alvarez

72. Enrique Cerdán i Fernández

73. Vanessa Serra i Guia

74. Guillem Oms i Irun

75. Patricia Rodriguez i Caballero

76. Carmen Oms i Gelis

77. Jerónimo Trujillo i Gil

78. Antonio Calixto Camacho i Lopera

79. Ana Llohis i Badia

80. Roger Nonell i Pinell

81. Margalida Castillo i Trujillo

82. Joan Bosco Farreras i Mitjavila

83. Jaime Rabassa i Gamecho

84. Guillem Trilla i Sarrado

85. Joan Oms i Llohis

Suplents:

 1. Antoni Miret i Mercè

 2. Xavier Oms i Llohis

 3. Carmen Lopez i Quindós

Candidatura núm. 14

Plataforma adelante Cataluña (Alternativa Española-Democracia Nacional)

Sigles (AES-DN)

 1. Esteban Gómez Rovira (Independent)

 2. Arturo Fontangordo Rodriguez

 3. Alfonso Fernández Alcalde

 4. Mateo Argerich González

 5. Juan Pablo Martinez de Salinas y Biader (Independent)

 6. Josep Maria Monreal Labrador

 7. Manuel Jesús Acosta Elías

 8. Patricia Martí Garcia

 9. Marcos Martinez Santisteban

10. Montserrat Clapers Arbós

11. José Manuel Fernández Fanjul

12. Elena Manzanares Garcia-Faria

13. José Antonio Garcia Clemente

14. Laia Escusol Otto

15. Ignacia Maria Marcos Notario

16. Luisa Gonzalez Martin

17. Francisco Romeu Solano

18. Maria Dolores Amat Ortega

19. Francisco Tolosana Gombáu (Independent)

20. Inés Gallego Jiménez

21. Paulo Poyato Cuesta

22. Alicia Rojano Miguel

23. Juan Gallardo Garcia

24. Ana Sánchez Castaño

25. Josep María de Sanjuan Llop

26. Angeles Medina Moreno

27. Luis Manuel Murillo López

28. Héctor González Pérez

29. Ana Lujan Sánchez

30. Mario Alocen Garcia

31. Maria Rosa Rodriguez de Mier Salvador

32. Bartolomé Rey Borrero

33. Maria del Pilar López Estevez

34. Eusebio Ogazon Balboa

35. Cristina Arcos Ortega

36. Mijail Torrano Esteve

37. Monserrat Madrero Aguilera

38. Tomás López Martinez

39. Purificación Jaime Garcia

40. Alberto Lasauca Alvarez

41. Javier Paniello Garcia

42. Pedro Bonet Subirana

43. Luis Alonso Roda

44. Ricardo Almeda Garrote

45. José Vila Morera

46. Antonio Paniello Limiñana

47. Manuel Camino Avila

48. Miguel Montilla Pérez

49. Ignacio Doménech Guillen

50. Carlos Sanz Rebollo

51. José Antonio Barrera Osuna

52. Esteban Escribano Saavedra

53. Juan Luis Gil Egea

54. Fernando Garcia Pallan

55. Federico Martinez Samper

56. Juan Palazon Herrero

57. Carlos Jiménez Pizarro

58. Cristian Daza Povedano

59. Ramón Fernández Castilla

60. Javier Lafuente Santos

61. Francisco José Izquierdo Sabates

62. Manuel Sellas Vila

63. Angel José Prada Tena

64. Carlos Rodriguez Priego

65. Francisco Javier Saez Garcia

66. Juan Moreno Cañas

67. Daniel Lozano Sánchez

68. Jorge González Pérez

69. Hector Ernesto Muñoz Lahoz

70. Maria Mercedes Elias Cuadrado

71. Raül Sánchez i Jiménez

72. Antonia Nuñez Bravo

73. José Sánchez Nuñez

74. Elena Gómez Rovira

75. José Sánchez Hernández

76. Angel Prada Fernandez

77. Cristian Sánchez Nuñez

78. Christian Denia Sabates

79. Mónica Caron Madrero

80. José Antonio Gallardo Garcia

81. Juan Maria Rodriguez de Mier Salvador

82. Rosario Notario Onieva

83. Alvaro Pérez de Dios

84. Juan Manuel Garriga-Nogués Conde

85. Agustín Castejón Roy (Independent)

Candidatura núm. 16

Partit Republicà Català

Sigles: (RC)

 1. Agustí Soler Regas

 2. Ángel Martínez i Solé

 3. Josep Maria Marca Puig

 4. Càstor Bayo Amores

 5. Maria Rosa Torres Solsona

 6. Agustí Segarra i Plans

 7. Ignacio Rocas Huertos

 8. Esperança Piñero Garcia

 9. Eduardo de Vilar Hernández

10. Gerard Molins Marti

11. Mª. Inmaculada De Regàs Font (Independent)

12. Josep Soler Garcia (Independent)

13. Pau Garcia Fuster

14. Tiana Puig Soler

15. Carme Soler Regás

16. Margarida Colomer Segarra (Independent)

17. Joaquim Pugnau Vidal (Independent)

18. Núria Costa i Woith (Independent)

19. Joaquim Auladell i Freixinet

20. Carlos Costas Juandó

21. M. Concepción Salvador Ribera

22. Núria Cánovas Donnay

23. Joan Montoro i Maltas

24. Joan Morera Serdà

25. Gustavo Estelles i Aparicio

26. Jordi Argemí i Vidal

27. Jordi Buxaderas Cuevas

28. Rosa Maria Cos Oliveras

29. Jordi Cucurull i Boluda

30. Carles Ferrer Grau

31. Esther Fuster Castelló

32. Mª. Carme Grasset Joaquín (Independent)

33. Elena Lucas Andreu (Independent)

34. Joan Marca Cànovas

35. Encarnacio Mirabet Sanchez

36. Mª. Carme Segarra i Plans

37. Meritxell Serra De Regàs (Independent)

38. Victòria Solé Ibáñez

39. Berenguer Soler i Cos

40. David Tugas Maroto (Independent)

41. Marta Cañís i Alonso (Independent)

42. Miquel Andreu Freixas (Independent)

43. Albert Arias de Reina Torreano (Independent)

44. Carme Bonamusa Sanjaume (Independent)

45. Núria Ester Borrell Ayats (Independent)

46. Maria Coco Dalmau (Independent)

47. Ignasi Ferrer Clot

48. José Garriga Serra (Independent)

49. Arnau Segarra Braunstein (Independent)

50. Montserrat Cabanas Gascons (Independent)

51. Rosa Maria Ponces Abril

52. Ester Moreno Segura

53. Isidre Pujol Cabré (Independent)

54. Elisabeth Ponces Abril (Independent)

55. Martí Guinovart i Esparbé (Independent)

56. Maria Angeles Algans Colls (Independent)

57. Agustí Jorba i Argentí

58. Concepció Güell De Marçay (Independent)

59. Joan Martí Costa (Independent)

60. Mª. Teresa Montoya Bartolomé (Independent)

61. Miquel Muní Sureda (Independent)

62. Pol Rodríguez Salvador (Independent)

63. Teresa Urpí i Riera (Independent)

64. Alexandre Nebot Salabert (Independent)

65. Maria Carmen Sans Bousquet (Independent)

66. Jamín Pugnau Espuche (Independent)

67. Núria Casas Cornellà (Independent)

68. Carles Oriol i Margarit (Independent)

69. Marta Auquer Gironella

70. Jordi Palau Esteve

71. Xavier Prat Abós (Independent)

72. José Cutillas Sancho (Independent)

73. Rosa Abril Amat (Independent)

74. Albert Josep Palau Esteve (Independent)

75. Jordi Valenzuela i Machado (Independent)

76. Vicenç Puey Pasto (Independent)

77. Guillem Pujol Navarro (Independent)

78. Enric Queralt Valls (Independent)

79. Lluís Soldevila i Vallés (Independent)

80. David-Albert Serra i Uchan

81. Robert Martín Pous (Independent)

82. Àlvar Esteba Postigo (Independent)

83. Natalia Casamitjana Ponces (Independent)

84. Carlos Costas Buscato

85. Josep Maria Ferrer i Ferrer (Independent)

Candidatura núm. 18

Movimiento Social Republicano

Sigles (MSR)

 1. Juan Antonio Llopart Senent

 2. Jorge Alberto de la Fuente Miró

 3. Alejandro Fernández Ruíz

 4. Oscar Zamora Loriz

 5. Tamara Ros Soro

 6. Lidia Olmos Sánchez

 7. Eugenia Sabadell Cardus

 8. María Carmen Ruíz Romero

 9. Cipriana Susierra Ranz

10. Sara Alba Martinez Rodriguez

11. Susana Ruiz García

12. Marta Ponsa Nevado

13. Juan Valls March

14. Miguel Santano Manchado

15. Josefa Soro Méndez

16. Eduard Salles Muñoz

17. Marc Franch Piñol

18. Fulgencio Ros López

19. Maria Luisa Valls Ramirez

20. Sergio Carmona Navarro

21. Pablo Miralles Povedano

22. Ivan Tomey Cardona

23. Isaac Prat Valbuena

24. Marc Buixeda Escuder

25. Jose Antonio Gonzalez Martín

26. Albert Escorihuela Ramos

27. Jose Mª Viciana Garrido

28. Manuel Rodriguez Martinez

29. Desiderio De La Fuente Domínguez

30. Javier Romero Luna

31. Francisco Ros Soro

32. Oscar Jove Llobet

33. Manel Vaca Lopez

34. Gloria Miró Susierra

35. Patricia Miralles Povedano

36. Maria Cardona Navarro

37. José Maria Mejias Mejias

38. Enrique Valls Auxach

39. Roberto Jose Lechuga Mc Cracken

40. Domingo Romero Luna

41. José Gabriel Rodriguez Ruiz

42. Carla Olmos Gómez

43. Emilio González Merin

44. Dolores Lázaro Martinez

45. David Alcaraz Prieto

46. Israel Palomo Chilleron

47. David Manchado Navarro

48. Daniel López Fidel

49. Miguel Quijada Dobon

50. Pascal Sebastian Dall'Aglio Aviles

51. Jordi Viciana Sanchez

52. Jorge Travel Real

53. Luis Perez Febrero

54. Sergio Borjabad González

55. Joan Lava Doñate

56. Óscar Tomey Cardona

57. David Moreno Ruz

58. Cristina Ramos Jurado

59. Carlos Mestre Lopez

60. Josefa Martínez Martínez

61. Margarita Abras Ballesta

62. María Isabel Hernández Corrales

63. Pablo Crespo Abril

64. Lorena Romero Lara

65. Anna María Torregrosa Garrofe

66. Javier Palma Martí

67. David Viciana Sanchez

68. Esteban Paños Muñoz

69. Francisco Javier Merino Morante

70. María Gracia Sánchez Cazallas

71. Esther Olmos Sánchez

72. Soledad Ramos Sánchez

73. Carlos Garcia Soler

74. Ramón Ramos Hernandez

75. Andrea Alsina Noguero

76. Alberto Perez Garcia

77. José del Rio Finestra

78. Mireia Colominas Jove

79. Roger Lorenzo Hidalgo

80. Marc Marsellach Montoya

81. Montserrat Guàrdia Vera

82. Luís Miguel Díaz García

83. Ingrid González González

84. María Angeles Huertas Aldroves

85. Luisa Garcia Romero

Candidatura núm. 19

Catalunya Decideix

Sigles (Decideix.cat)

 1. Jordi Sans Castellví

 2. Ramon Andreu Atik

 3. Montserrat Muñoz Casals

 4. Maria Josefa Antolin Benaiges

 5. Ramon Sans Folch

 6. Sergi Gonzàlez Morlà

 7. Lluís Eduard Aguelo Torrens

 8. Natalia Garzón Velasco

 9. Albert Piñol Tomàs

10. Aitor Lozano Valero

11. Miquel Junyent Izquierdo

12. Montserrat Castellví Jubero

13. Mónica Asturgó Arolas

14. Carlos Rocamora Maristany

15. Jordi Ayora Frutos

16. Alejandro Tramullas Tort

17. Anaís Mesegué Taltavull

18. Olga Garcia Carrion

19. Marc Griera Montlló

20. Cristian Baró Puente

21. Maria Jimenez Gomez

22. Jose Mª Neria Castellano

23. Josefa Villa Román

24. Isabel Garrido Idañez

25. Pilar Viladomiu Canela

26. Bernardo Soto León

27. Georgina Vidal Gavilan

28. LLuis Aguelo Parés

29. Xavier Sans Castellví

30. Maria Luisa Chicharro Gonzalez

31. Àngel Calero Garcia

32. Sara Daza Calero

33. Jose Luis Soto Buendia

34. Jonatan Sauret Tayadella

35. Maria Neus Miguel Santomà

36. Mª Rosa Garcia Sena

37. Xavier Andreu Atik

38. Eduard Sans Castellví

39. Susana Jornet Freundlich

40. Óscar Martiz Aguilar

41. Leonor Calero Garcia

42. Nuria García Rodríguez

43. Enriqueta LLorens Bellafont

44. Silvestre Iranzo Parés

45. Maria Pilar Atik Macià

46. Paula Pujadas Gutiérrez

47. Clara Gutiérrez Vickers

48. Lourdes Barnola Cortes

49. Elena Nicolas i Plans

50. Margarita Valero Iñesta

51. Roger Ten Valls

52. Eric Boixeda Tamburini

53. Jordi Samper García

54. Ignacio Muñoz Casals

55. Javier López Gálvez

56. Guillermo García Samuel

57. Aina Cortès Apolinar

58. Marc Campmany Crusafon

59. Elvira Fernández Tomàs

60. Anna Garreta Moreno

61. Alba Moreno Biurrun

62. Carlos Campos Mercader

63. Oriol Alemany Millan

64. Raul Pina Camacho

65. Marc Torres Ferrer

66. Míriam Bassas i Ferran

67. Joaquim Perajuan i Hernández

68. Jose Gonzalez Carrasco

69. Cristina Arroyo Barbera

70. Daniel Rodríguez Martínez

71. Fernando Herrera Briceño

72. Ana Maria Torrens Campos

73. Carlos Ferrer Hernández

74. Oscar Bautista Blanco

75. Javier Rodríguez Martínez

76. Alexis Pina Camacho

77. Miquel Àngel Oter Muñoz

78. Marc Ebri Valero

79. Jordi Busquets Gutierrez

80. Mª Roser Casals Tena

81. Susana Redó Camarasa

82. Rosario Muñoz Casals

83. Sergi Rubio Uceda

84. Jose Manuel Aguilera Luque

85. Antoni Solé Boada

Suplents:

 1. Nuria Miguel Santoma

 2. Silvia Miguel Santoma

 3. Maria Pilar Santoma Ribas

 4. Daniel Gonzalez Cenzano

 5. Alejandro Domenech Bernat

 6. Alejandro Garcia Mallol

 7. Frederic Sans Carre

 8. Gabriel Capell Solé

 9. Yolanda Mesa Cuenca

10. Mª Cristina Mercader Estrella

Candidatura núm. 20

Partit Humanista de Catalunya

Sigles: (PH)

 1. Maria Teresa Ruso Bernado

 2. Francisco Javier Cambra Triano

 3. María Esperanza Fernandez Martinez

 4. Guillermo Tamborero Jimenez

 5. Juan De Dios Martos Cárdenas

 6. Rene Gomez Perez

 7. Maria Fernandez Garcia

 8. Natalia Lisa Lacambra

 9. Josefa Lopez Sierra

10. Agustina Navarro Navarro

11. Diana Martinez Serratosa

12. Alejandro Volkoff Bazarevitch

13. Luis Carlos Martin Vilanova

14. Edith Rodon Brunner

15. Maria Jesus Dominguez Hernandez

16. Antonio Santiago Martinez

17. Rosario Caballero Agut

18. Magdalena Burguera Boira

19. Cristina Granero Luna

20. Ana Oliva Gómez

21. Nuria Benitez Ros

22. Agata Samantha Lopez Ceballos

23. Francisco Romero Perales

24. Maria Ester Bas Sanchez

25. Juan Camilo Llopis Piñol

26. Graciano Oscar Mileti Ripoli

27. Juan Miguel Franco Mariscal

28. Ricardo Rubio Pinar

29. Maria Encarnacion Modesta Dominguez Hernandez

30. Victorina Fernandez Martinez

31. Federico Sanjuan Hernandez

32. Maria Josefa Fernandez Martinez

33. Maria Farnes Sala Sanchez

34. Maria Santiago Martinez

35. Maria Martinez Jane

36. Francisco Javier Molero Braup

37. Amanda Rodriguez Aguirre

38. Jaime Riu Marti

39. Antonia Gomez Molina

40. Maria Apolonia Jimenez Fernandez

41. Joaquin De Riba Bouvier

42. Mar Portela Duch

43. Jose Maria Vizcaino Camarero

44. Maria Isabel Moreno Escola

45. Luisa Olivares Manjon

46. Rosa Maria Gandia Ribas

47. Maria Pilar Paricio Garcia

48. Jose Luis Gomez Perez

49. Edgar Vilela Ares

50. Josefa Elisa Garcia Valverde

51. Marta Gracia Arnaiz

52. Encarnacion Valiente Marin

53. Maria Dolores Huergo Florez

54. Maria Josefa Serratosa Belles

55. Clotilde Corral Rubio

56. Alberto Caballero Fernandez

57. Concepcion Vilaseca Reig

58. Maria Carmen Bago Roman

59. Victor Batalla Huergo

60. Antonio Batalla Bañeres

61. Antonio Meda Miro

62. Monica Maritza Larizbeascoa Trelles

63. Consuelo Luna Burrueco

64. Liberto Palatino Alda

65. Maria Noemi Ruiz Roldan

66. Francisco Javier Batlles Cuso

67. Aurora Noelia Ortiz Nicolas

68. Carlos Enrique Calderon Bulboa

69. Noelia Marcello Rubio

70. Teofila Laso Aponte

71. Maria Teresa Sauvalle Soler

72. Ana Maria Pradera Servat

73. Sefora Bozal Pasamar

74. Arsenia Torao Compe

75. Juliana Martinez Hernandez

76. Antonio Chavarria Piñol

77. Maria Teresa Esteban Garcia

78. M. Carmen Gonzalez López

79. Simon Rodriguez Macia

80. Sara Barrios Ferrer

81. Maria Carmen Escardo Cano

82. Gerda Brunner Bleier

83. Daritza Mateo Sandoval

84. Anna Valldaura Perez

85. Vanesa Maillo Gata

Suplents:

 1. Maria Isabel Mateo Sandoval

 2. Maria Carmen Canals Lopez

Així mateix, es fa constar als efectes oportuns que d'acord amb la sol·licitud dels representants de les candidatures presentades amb el número 15 (Por un mundo más justo) i número 17 (Españoles Bajo el Separatismo) la Junta ha acordat tenir-les per retirades.

D'acord amb el que preveu l'article 49 de la Llei orgànica 5/1985, contra el present acord de proclamació, es pot interposar recurs davant el Deganat dels Jutjats del Contenciós Administratiu (Ronda Universitat, 18) dins de l'horari comprés entre les 10 h i les 14 hores. A partir de les 14 hores s'haurà de presentar en el seu cas davant del Jutjat de Guardia d'Incidències (passeig Picasso s/n Tlf. 93.567.31.40).

Barcelona, 5 d'octubre de 2006

La secretària de la Junta Electoral Provincial, signatura il·legible

(06.278.214)